KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13803251
nr 1380 3251
Bror Tellström
(1891-1983), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad B Tellström. Olja på pannå, 37x49cm, yttermått inklusive ram: 50x63cm
Bror Tellström, svensk konstnär född 1891, död 1983.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 februari 2021
kl 19:01:42
22/2 17:26:26